Okulumuz

Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı

 

NEDEN  HAVACILIK  LİSESİ?

Son yıllarda savunma sanayii ve havacılık sektöründeki başarılı çalışmalar milletçe hepimizi gururlandırmaktadır. Artık Türkiye yerli ve milli  hava araçlarını  ve savunma silahlarını yüzde yüze varan ölçüde  yapacak kabiliyettedir.  2023 vizyonu çerçevesinde birçok sektörde olduğu gibi havacılık sektöründe de heyecan verici gelişmelere şahit olduğumuz  bu süreçte biz de  ilimizde havacılık eğitimi alanında öğrencilerle buluşmak istiyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığının önerdiği müfredat çerçevesinde HAVACILIK adı altında açılan resmî ve özel okular arasına GÖKTUĞ  A.Ş. olarak katılıp  havacılığın  disiplin anlayışına  uygun, dinamik, idealist, İngilizce diline çok hakim lisanslı bir teknik ekip   yetiştirmek  için  ilimize  ÖZEL HAVACILIK  MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ kazandırarak  gençlerimizi havacılık mesleği ve teknolojilerine teşvik etmeyi hedefliyoruz.

  • Türk sanayii ve havacılık tarihinin en önemli girişimcilerinden biri olan NURİ DEMİRAĞ’ın isminin  okulumuza verilmek üzere ailesi tarafından tevcih edilmiş olmasının da kadim değerlerimizin genç nesillere aktarılması bakımından önemli olduğuna inanıyoruz.
  • Havacılık mesleği sürekli eğitim ve kendini geliştirmeyi zorunlu kılan, yüksek sorumluluk ve dikkat gerektiren prestijli bir meslek olup milyonlarca dolarla ölçülen yüksek teknolojik sistemlerin gençlerimize öğretilmesine vesile olmak da gurur vericidir.
  • Bu prestijli meslek, zorluklarının yanı sıra  geniş bir istihdam imkânı ve yüksek bir gelir potansiyeline de sahiptir.
  • Okulumuzda havacılık ve bilişim sektörlerine uluslararası standartlarda nitelikli uçak bakım teknisyeni ve bilişim uzmanı yetiştirilecektir.
  • Okulumuza eleme usulü ile belli bir not ortalaması ve bedensel yeterlilik şartlarını karşılayan 8. Sınıf öğrencileri kayıt yaptırabilecektir. Kontenjanımızın olması ve sınıf oluşturabilmemiz halinde 9. sınıf öğrencilerinden de aynı şartlarda öğrenci kabul edilebilecektir.
  • Havacılık ve bilişim sektörlerinde, istihdam projeksiyonlarına göre en önemli açığın uçak bakım teknisyenliği ve  bilişim uzmanlığı olduğu görülmekte ve öngörülere göre her geçen yıl büyüyen sektörün  geleceği de çok parlaktır.
  • Sivil havacılık ve bilişim sektörlerinde çalışan iş gücünün, alanında lisanslı ve sertifikalı olması ulusal ve uluslararası bir gerekliliktir. Bu itibarla okulumuzda planlı ve özverili bir eğitim süreci yaşanacak ve öğretim faaliyetlerimiz, havacılık ve bilişim sektörlerinin otorite kurumları temsilcilerinin gözetim ve koordinasyonunda sürdürülecektir. Yine  öğrencilerimizin alanlarındaki bilgi, beceri ve donanımlarının sertifikasyon programlarıyla lisanslandırılması için ilgili otorite kurumlarla ilişkiler mutlak sağlanacaktır.

Başarı dileklerimle,

Niyazi ÖZÇELİK
GÖKTUĞ  Eğitim Kurumları  A.Ş.
Yön.Kur.Bşk

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.